2020 m. birželio 23 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 12 (433)

Mieli skaitytojai,

Daugelis Jūsų tikriausiai jau džiaugiasi vasaros malonumais: deginasi, maudosi, renka žemuoges, o gal net ir grybus. Karantinas baigėsi (nors atsargumo priemonių reikia ir toliau) ir tikriausiai nemažai įmonių jau atnaujino darbą. Visiems mums tikrai reikia teigiamų emocijų, smagių veiklų, kad atgautume psichologinę pusiausvyrą ir su šypsena žvelgtume į ateitį.

2020 m. liepos 1 d. šiais metais išskirtinė, nes yra susijusi su įvairiais įvykiais ir darbais:

  • „Jaunuosius pensininkus“ ir toliau (pakartotinai) norima įtraukti į pensijų sistemą. Gali būti, kad Jūs jau ne pirmą kartą patenkate į „juoduosius“ sąrašus, bet tokia tvarka – priminimus galite gauti keletą kartų (pvz., jei nesirinkote kaupimo praeitais metais);
  • Įsigalioja ne vieną kartą skelbti pokyčiai, susiję su verslo liudijimų naudojimu: individualią veiklą reikės registruoti (nes verslo liudijimas tokiai veiklai nebus naudojamas) fiziniams asmenims, remontuojantiems automobilius, elektrikams, santechnikams, auklėms, statybininkams, vykdantiems apdailos ir remonto darbus. Nuomos liudijimas bus privalomas atskirai kiekvienam išnuomojamam nekilnojamojo turto objektui. Panaikinti visi „X“ ir „XX“ žymėjimai, kurių pirmas draudė parduoti prekes ar teikti paslaugas įmonei, kuri vykdo analogišką veiklą, o antras suteikdavo teisę parduoti savo prekes ir teikti paslaugas tik gyventojams (kitus pakeitimus rasite įsakyme Nr. VA-48);
  • Ir galiausiai – pratęsus terminą iki liepos 1 d. turime pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją GPM311 ir sumokėti GPM (ir kitus susijusius mokesčius).

Daugelyje paskelbtų naujų teisės aktų yra informacija apie rimtą įmokų ir mokesčių įskaitymo principų pakeitimą nuo 2021 m. sausio 1 d. Mokesčių ir įmokų įskaitymai galės pagal nustatytas procedūras ir tvarką būti vykdomi tarp VMI, „Sodros“ ir Muitinės. Buhalteriai kaip niekas kitas žino, kad kiekviena iš šių institucijų yra kaip atskira „respublika su savo įstatymais“, todėl reikės gerokai pasistengti ir atlikti nemažai darbų, kad įskaitymo procedūros vyktų sklandžiai.

Auditoriniai seminarai tikriausiai dar turės palaukti, o dabar būdami valtyje, paplūdimyje ar miške be jokių problemų galite dalyvauti COUNTLINE nuotoliniuose seminaruose.