2020 m. liepos 28 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 14 (435)

Mieli skaitytojai,

surinkote tikriausiai ne vieną šimtą baravykų, galbūt buvote prie jūros ar pailsėjote prie ežero. Tai yra smagu. Svarbu besiilsint nepulti į kraštutinumus ir nepersistengti: mūsų poilsio teritorija ribota, tad svarbu draugiškai sugyventi kartu bet kokioje situacijoje.

Nors ir kaip būtų, mums reikės išmokti gyventi su koronavirusu. Taip paprastai jis niekur nepasitrauks. Tiesiog reikia būti pasiruošiusiems: tiek dėl antrosios bangos, tiek dėl pakartotinio karantino ar sugriežtintų priemonių dėl kaukių dėvėjimo.

Seimas daugiau mažiau nurimo. Kol kas nėra jokių kritinių teisės aktų pokyčių, bet jau dabar pritarta PVM įstatymo pakeitimams, kurie įsigalios nuo 2021 m. sausio 1 d. ir bus daugiausia susiję su nuotoline ir elektronine prekyba (ir kitomis specialiomis apmokestinimo taisyklėmis). Jūsų prašymas atidėti mokestinės nepriemokos sumokėjimą tikrai nebus tenkinamas, jei nepriemokos susidarymo laikotarpiu mokėjote akcininkams dividendus, jei turite „laisvų“ lėšų ar mokesčiams mokėti skyrėte mažiau nei dešimtadalį įplaukų. Taigi VMI daug atidžiau įvertins Jūsų finansinę būklę ir veiksmus, kad atidėjimas būtų reali pagalba, o ne tik pasinaudojimas situacija.

Dar prisiminkime tai, ką pamiršome. Nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d. įsigalioja nemažai anksčiau paskelbtų teisės aktų pakeitimų, bet aktualiausias mums, buhalteriams, yra Darbo kodekso pakeitimas, patvirtintas 2020  m. gegužės 21 d. įstatymu Nr. XIII-2944. Atnaujinti pakeitimo žinias galite paspaudę šią nuorodą.

Viena gerų naujienų yra ta, kad daugelis tėvų tikriausiai jau gavo papildomus „pandeminius“ vaiko pinigus, o „Sodra“ jau ruošiasi mokėti 200 Eur išmoką pensininkams. Reikia tikėtis, kad tai duos bent kokią apčiuopiamą teigiamą naudą.

Ir iš darbo, ir iš sodo galite prisijungti prie mūsų nuotolinių seminarų, o jei pasiilgote susitikimo auditorijose, būtų tikrai naudinga apsilankyti A. Kapitanovo seminare „Mokesčių ir apskaitos naujovių taikymas 2020­­­­‒2021 m.“ arba Buhalterių kvalifikacijos kėlimo stovykloje.