2020 m. rugpjūčio 11 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 15 (436)

Mieli skaitytojai,

Kad ir kaip būtų liūdna – vasara jau eina į pabaigą. Vis dar džiaugiamės šiltomis dienomis, bet jau galvojame apie naują darbo etapą ir mokslo metų pradžią. Kokie jie bus, dar neaišku, bet neprarandame optimizmo, net ir dėvėdami kaukes.

Šventinių dienų gali būti dar daugiau, jei bus patvirtinti galutiniai DK pakeitimai įtraukti į šį sąrašą Sausio 13-ąją. Tiesa, numatyta „kompensacija“ – norima panaikinti „naują“ švenčių dieną – Lapkričio 2 d., kuri dar „nespėjo“ pabūti šventine diena.

Pastaruoju laiku teisės aktų pakeitimų nėra daug. Gyventojo ne individualios veiklos turto įsigijimo kainos nustatymas visada buvo problemiškas, skaičiuojant GPM. Su turto įsigijimo kainos nustatymu yra susiję nemažai mokesčių vengimo ir sukčiavimo atvejų, todėl tai yra toks savotiškas mokestinės rizikos objektas (net ir tada, kai elgiatės sąžiningai). Turto įsigijimo kainos nustatymo nutarime Nr. 133 atlikti tiek korekciniai, tiek rimtesni pakeitimai: sumažėjo pasirinkimo variantų, kaip konkrečiais atvejais įsigijimo kaina gali būti apskaičiuojama (nustatoma), atsirado naujos taisyklės, kaip įsigijimo kaina nustatoma turtui, įgytam pagal išlaikymo iki gyvos galvos (rentos) sutartį. Jau buvo „paviešintos“ naujos 10 p. nuostatos, nustatančios „darbuotojo“ akcijų įsigijimo pagal pasirinkimo sandorius kainą ir sukeliančios pamąstymą, kad gyventojai anksčiau ar vėliau sumokės mokesčius dėl tokio „lengvatinio“ įsigijimo. Darbo kodekso įgyvendinimo nutarime Nr. 496 yra įvairių pakeitimų, bet mums aktualiausi VDU pakeitimai visgi nėra kritiški – tai labiau punktų struktūravimas.

Tikriausiai jau ne vienas iš Jūsų gavo iš VMI grąžintiną GPM. Gavo ne tik tie, kas GPM deklaraciją užpildė be klaidų, bet ir tie, kas operatyviai deklaracijas patikslino pagal iš VMI gautus pranešimus (pastabas). Pensininkai jau netrukus gaus pažadėtą 200 Eur išmoką. Mokamos ir įvairios išmokos paremti nukentėjusį verslą. Be to, reikia prisiminti, kad dar iki rugpjūčio 17 d. galime kreiptis į „Sodrą“, kuri suteikia galimybę supaprastinta tvarka teikti prašymus dėl įmokų atidėjimo ir įsiskolinimo išdėstymo pasirinktam laikotarpiui. Taigi norint sau ir savo verslui padėti reikia ne tik laukti „stebuklo“, bet ir domėtis, ieškoti ir aktyviai naudotis esamomis priemonėmis.

Būkime profesiškai aktyvūs. Įdomiausi ir aktualiausi seminarai Jums: J. Navikienės „Aktualios PVM reglamentavimo naujovės ir deklaracijų pildymas“ ir A. Kapitanovo „Mokesčių ir apskaitos naujovių taikymas 2020–2021 m.“.