2020 m.vasario 25 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 4 (425)

Mieli skaitytojai,

Tikriausiai reikia susitaikyti su tuo, kad žiemos šiemet jau nebebus. O ką gi veikti per Užgavėnes? Viešoje erdvėje buvo nuskambėjęs šaunus atsakymas į šį klausimą: išsikepti ir pavalgyti blynų, o tada eiti ieškoti tų, kas pernai išvarė žiemą iš kiemo… Gal nereikėjo taip persistengti?..

Seimas sureagavo į aplinkos taršos problemas bent jau tuo, kad Mokesčio už aplinkos teršimą įstatyme padidino ir nustatė naujus mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių tarifus. Avansinio pelno mokesčio deklaracijų padaugėjo. Prie FR0430 deklaracijos „prisijungė“ PLN211 deklaracija. Jos naudojimas bus labai ribotas: ją pildys tik tos kredito įstaigos, kurios pagal Pelno mokesčio įstatymą mokės „papildomą“ pelno mokestį. Pildymo ir skaičiavimo tvarka (yra nukrypimų) labai panaši į FR0430 deklaracijos.

Su dideliu nerimu (o kas nors gal ir su euforija) laukiame metinio pajamų deklaravimo. Norisi tikėti, kad GPM311 deklaracijos vedlys (klausimynas) nuves mus tiksliai ten, kur reikia. Taip pat norisi tikėti, kad liks preliminarios deklaracijos, prie kurių jau daugelis gyventojų priprato, ir kad deklaravimas bus atliekamas be korekcijų ar tik su minimaliu įsikišimu.

Sveikintina Registrų centro iniciatyva priminti apie finansinių ataskaitų pateikimą iš anksto. Svarbu ir tai, kad pranešimą gaus vadovai. Ataskaitų nepateikimas ar delsimas jas pateikti dažnai nėra buhalterio iniciatyva. Galbūt kas nors iš kolegų jau yra paruošęs metines finansines ataskaitas, bet tokių atvejų tikrai nedaug. O jei dar tik rengiate ataskaitas ir kyla neaiškumų, nevėlu apsilankyti auditoriaus A. Kapitanovo seminare „2019 m. finansinė atskaitomybė ir mokesčių pakeitimai 2020 m.“.