2019 m. gruodžio 17 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 23 (421)

Mieli skaitytojai,

Priėjome liepto galą – nebėra ko atidėlioti; „būti ar nebūti“ mokesčiams – štai kur klausimas… Būtent šiandien tvirtinamas galutinis biudžeto variantas, o su juo ir visi svarbūs mokesčių įstatymų pakeitimai. Tikėtina, kad tiek „bankų ir prekybos centrų“, tiek „automobilių taršos“ mokesčiai bus taikomi nuo 2020 m. balandžio ar liepos mėn.

Viena įdomiausių praeitos savaitės naujovių – tai „pavyzdinė“ gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos GPM311 forma. Forma „pavyzdinė“, nes neturi tokio „ribotumo“ kaip kitos standartinės formos, kurios paprastai pildomos naudojant Abbyy Formfiller programą. Pagal įsakymą gali būti pildoma tiek popierinė deklaracija, tiek elektroninė deklaracija naudojantis vedliu. Ši nauja deklaracija – tai iš esmės GPM308 deklaracijos adaptavimas 2019 ir vėlesniems metams. Pavyzdžiui, GPM308 deklaracijoje nėra galimybės taikyti skirtingus GPM tarifus pajamoms, viršijančioms 120 VDU. Jei atidžiai pažiūrėsite į GPM311 deklaraciją, pamatysite, kad joje yra tikrai daug daugiau informacijos nei GPM308, o dar tiksliau sakant – eilinis mokesčių mokėtojas pildydamas tokią deklaraciją gali kone sprandą nusisukti. Labai norisi tikėti, kad su nauja deklaracija neprapuls geri dalykai: pavyzdžiui, kad turėsime preliminarias deklaracijas. Kaip visada, čia nereikia skubėti. Lauksime vedlio, tik neaišku, kur jis mus nuves…

Numatoma daug Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimų: 32 proc. GPM tarifas pajamoms, viršijančioms 84 VDU, NPD norima didinti lėčiau, didesniu tarifu apmokestinti dividendus ir kt. Gana įdomu, kad, pakeitus NPD formulės koeficientą iš 0,2 į 0,27 (nors maksimali mėnesio suma ir bus padidinta iki 400 Eur), NPD nuo 2020 m. sausio 1 d. galės pasinaudoti daug mažiau žmonių nei 2019 m. (2019 m. NPD skaičiavimo riba – 2 555 Eur, o 2020 m. planuojama riba – 2 088,48 Eur). Ką gi, žiūrime, laukiame – laisvalaikio skaitinių tikrai turėsime.

Švenčių niekada nebūna per daug. Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga linkime Jums gero ir ramaus poilsio, daugiau gyvo ir malonaus bendravimo, sėkmės ir džiaugsmo, laimės ir sveikatos. Pasižadėkite kitais metais padaryti kažką gero ir naudingo – tuomet neabejotinai pajusite grįžtamąjį ryšį. 

Iki susitikimo 2020 m. sausio 7 d.