2019 m. gruodžio 3 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 22 (420)

Mieli skaitytojai,

Nuskriaustos mamos, tikėtina, atgaus prarastas išmokas, nes skubos tvarka, t. y. 2019 m. lapkričio 29 d., registruotas Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo Nr. IX-110 16 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas, kuriuo planuojama ištaisyti susidariusią situaciją.

Galbūt praeitą savaitę Jums teko matyti bent vieną iš streikų ar net jame dalyvauti? Atrodė, kad streikuoja tikrai nemaža visuomenės dalis, o išraiškingiausiai – vežėjai (beje, patys vairuotojai mitingavo „už“ Vyriausybės pokyčius), ūkininkai ir mokytojai. Streikai rodo, kad nevykdomi duoti pažadai, atskiroms visuomenės grupėms trūko kantrybė dėl nesąžiningų verslo sąlygų, galiausiai tai tiesiog nepasitenkinimas esama tvarka. Visgi, lygindami su kitų Europos šalių patirtimi, sakytume, kad mūsų streikai yra labai švelnūs.

Svarbesnių teisės aktų pakeitimų vis dar laukiame. Jau pasigirsta kalbų, kad dalis suplanuotų pakeitimų gali įsigalioti nuo 2020 m. liepos 1 d. Tačiau, kaip ir kiekvienais metais, mums reikia nepamiršti pasiruošti ir sausio 1 dienai. Nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigalioja „tarpinis“ II pakopos papildomos pensijos tarifas 2,1 proc. (vietoje 1,8 proc.), o jei darbuotojas atleidžiamas iš darbo pirmomis sausio mėnesio dienomis – ši informacija labai svarbi. Dėl tos pačios priežasties gali tekti ir operatyviai pakeisti NPD formulę. Tikėtina, ji bus tokia: 400 – 0,27 x (DU – 607). Ar Jūs jau esate pasiruošę ligos pašalpą GPM312 deklaracijoje nurodyti 03 kodu? Ir tai dar ne viskas. Apie kitas buhalteriams svarbias naujoves tikrai galėsite sužinoti auditoriaus A. Kapitanovo seminare „2019 m. finansinė atskaitomybė ir mokesčių pakeitimai nuo 2020 m.“.

Iki susitikimo 2019 m. gruodžio 17 d.