2020 m. gegužės 26 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 10 (431)

Mieli skaitytojai,

Vasara ne už kalnų. Labai norisi tikėti, kad ir oras bus vasariškas, nes atrodo, jog gegužės mėnesį šalnų buvo daugiau nei per visą žiemą. Teigiamas bent vienas dalykas – drėgnesnis oras padėjo išvengti ir pačios sausros, ir jos pavojų. Žinoma, džiugina ir tai, kad ir karantinas nors tik po truputį, bet švelnėja.

Teisės aktų registras pastaruoju metu tiesiog mirga teisės aktais, susijusiais su parama / subsidijomis darbo užmokesčio kompensavimui, apyvartinių lėšų kompensavimui, palūkanų kompensavimui ir mokėjimų atidėjimui. Jei Jūsų įmonėje vis dar prastova ar net jei Jūsų įmonė jau pradėjo veikti, tikėtina, kad Jums bus svarbu pasinaudoti viena ar keliomis paramos priemonėmis. Jau ne pirmą mėnesį pildomas 8(2) priedas (Prašymas išmokėti subsidiją darbo užmokesčiui už darbuotojus, kuriems paskelbta prastova) yra atnaujintas – kitą mėnesį reikia prisiminti ir užpildyti atnaujintą formą. Jei esate savarankiškai dirbantis asmuo, atnaujintos išmokų sąlygos gali būti Jums svarbios, jei kartu dirbote ir pagal darbo sutartį. Sunku pasakyti, ar savalaikiai yra SD formų teikimo pakeitimai – daugeliu atvejų formų teikimo terminai sutrumpinti (pvz., 9-SD turi būti pateiktas ne per 3 darbo dienas, o kitą dieną po tėvystės / vaiko priežiūros atostogų suteikimo dienos): „Sodrai“ tai vargu ar padės, o buhalteriams darbą tikrai apsunkins.

Paramos priemonių ir subsidijų apskaitą tinkamai sutvarkyti padės AVNT patarimai ir tikriausiai dažnas mūsų puls iš naujo nagrinėti 21-ojo VAS „Dotacijos ir subsidijos“ nuostatų.

Viešoje erdvėje yra ne vienas pranešimas apie siūlymus mažinti GPM tarifą ir didinti NPD (atskirai ar kartu). Yra įvairių pamąstymų, analizių, pasisakymų „už“ ir „prieš“. Bet labiausiai šiuose pasiūlymuose erzina tai, kad GPM tarifą planuojama mažinti su sąlyga: iki 3 VDU – 15 proc., daugiau kaip 3 VDU – 20 proc. Betrūko mums dar vieno nenormaliai kintančio rodiklio, žvėriškų formulių ir aiškinimų darbuotojams, kodėl praeitą mėnesį gavo vienokią sumą, o šį – kitokią.

Vykdant „švarių rankų politiką“ ir norint maksimaliai padėti įmonei pasinaudoti paramos priemonėmis pravartu apsilankyti seminare „Pokarantininės subsidijos bei mokesčių ir teisės naujovės“.