2020 m. rugsėjo 8 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 16 (437)

Mieli skaitytojai,

Ką tik prasidėjo nauji mokslo metai ir iš dalies darosi neramu, kad pirma savaitė jau susijusi su keliais koronaviruso atvejais mokyklose ir darželiuose. Matome keistus mokyklų reikalavimus: mokiniai 4 ar 5 valandas sėdi vienoje patalpoje, judėjimas labai apribotas, mokinių klasėje daug, todėl atstumo laikytis neįmanoma, o kaukių dėvėti taip pat neįmanoma (pati kaukė – labiau psichologinis ginklas su virusu), kažkodėl draudžiama išeiti į lauką. Visa tai daugiau ar mažiau prieštarauja tai „gerajai praktikai“, kurią skelbia gydytojai: mažiau būti patalpose, daugiau jas vėdinti, laikytis atstumo (didesni atstumai kaip tik lauke!). 

Suprantame, kad nuotolinis mokymas labiausiai tinka gerai motyvuotam suaugusiam žmogui, o dažnam įvairaus amžiaus mokiniui tai tik žaidimas, pabuvimas prie kompiuterio ir minimalios mokymosi instrukcijos.

Rugsėjo mėnesį prasideda kitas etapas ir mums, dirbantiems asmenims. Gerai, kad šiuo metu nėra teisės aktų pakeitimų antplūdžio – tiesiog ramiai pratinamės prie naujo darbo ritmo. Galbūt Jums jau teko susipažinti su Buhalterinės apskaitos įstatymo projektu, kuriame yra nemažai kritinių ir net iš dalies revoliucinių pakeitimų, dėl kurių buvo nemažai diskutuota spaudoje (pvz., aiškiai perdėtas draudimas atlikti koregavimus apskaitos sistemoje; nelogiškas reikalavimas visas ūkines operacijas užregistruoti iki kito mėnesio 15 d. ir t. t.). Projektas vis dar derinamas: kompetentingos institucijos siunčia siūlymus ir norisi tikėti, kad bus atlikti logiški pakeitimai. Iš kitų pakeitimų įdomus ir logiškas yra avansinės pelno mokesčio deklaracijos FR0430 pildymo nuostatų pakeitimas, pagal kurį iki rugsėjo 15 d. pratęstas terminas, kada įmonė dar gali pakeisti avansinio pelno mokesčio skaičiavimo būdą. Finansų rinkos dalyviai nuo rugsėjo 10 d. nauja tvarka teiks VMI duomenis apie atidarytas ir uždarytas visų rūšių sąskaitas, seifo kamerų nuomą, asmenų atstovus ir naudos gavėjus.

Linkime kuo greičiau įsilieti į normalų darbo ritmą, taip pat sveikatos Jūsų šeimoms. Mokykimės saugiai nuotoliniuose seminaruose: „Mokesčių ir apskaitos naujovių taikymas 2020–2021 m.“.