2021 m. balandžio 13 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 7 (451)

Mieli skaitytojai,

Po ramių švenčių turime daugiau laisvės. Galime judėti tarp savivaldybių, bet neaišku, kiek ilgai tokia situacija tęsis. Viskas tikriausiai ir vėl priklausys nuo sergančiųjų skaičiaus. Kviečiamos skiepytis nuo COVID-19 įmonės, kuriose yra daugiau nei 100 darbuotojų. Aišku, visas procesas nėra paprastas: net jei turėsite darbuotojų sąrašus, galite neatitikti nustatytų prioritetų. Be to, ir darbuotojai norės pasirinkti vakciną. Jei pasirinkimo nebus, sąrašai iš karto gali sutrumpėti.

Į pabaigą eina gyventojų pajamų (ir mokesčio) deklaravimas. Galutinė GPM311 deklaracijos pateikimo ir mokesčio sumokėjimo data yra gegužės 3 d. (išimčių šiais metais nėra). Taigi tikrai dar turime laiko apskaičiuoti GPM ir už palūkanas, ir už nuomos bei kitas pajamas.

Dar turime 3 dienas parengti ir pateikti deklaraciją FR0711 apie 2020 metais gautas / sumokėtas paskolas ir palūkanas fiziniams asmenims, susiformavusius atskaitingų asmenų reikšmingus įsiskolinimus, dalyvių įmokas, išmokas užsienio vienetams už Lietuvoje faktiškai atliktas paslaugas. Viena deklaracija, daug priedų ir daugybė atvejų, kada ją reikia teikti (pasitikrinkite, ar reikia ir Jums).

Teisės aktuose ir toliau aktyviai ir detalizuotai sprendžiami mokesčių mokėtojų subsidijavimo klausimai, tikslinama, kurie mokesčių mokėtojai pripažintini nukentėjusiais nuo ekstremaliosios situacijos ir karantino bei yra įtraukiami į sąrašus (akcentuojamas dividendų mokėjimas); patikslinta, kad GPM dalį paramos gavėjams ir politinėms partijoms turime šiais metais skirti iki gegužės 1 d.; nuolatinis ir periodinis darbuotojų testavimas yra įteisintas, bet kaip jis faktiškai veiks, dar pažiūrėsime; masinis kasos aparatų (su užfiksuotų duomenų nepakeičiamumo moduliais) keitimas nukeliamas į 2023 metus. 

Viešai pasklido žinia, kad testams taikoma PVM lengvata nepadarė įtakos galutinei prekės kainai. Ir tai ne pirmas kartas. Atrodo, tai išskirtinė lietuviško verslo savybė, kai bet kokia lengvata tampa postūmiu kuo skubiau surinkti lėšas, o ne suformuoti naują įprotį prisidedant prie bendrų visuomeninių tikslų.

Sėkmingai „užbaikime“ ir pamirškime 2020 metus. Iš Registrų centro informacijos galima spręsti, kad tai padarė dar nedidelė įmonių dalis. Mūsų laukia kitas gyvenimo etapas ir nauji seminarai: J. Navikienės, M. Mikalopo „Darbo užmokestis 2021 m.: naujovės ir netipiniai skaičiavimo atvejai“ ir A. Kapitanovo „Mokesčių ir apskaitos praktinės rekomendacijos. Sprendimai, skirti 2020 m. finansinės atskaitomybės taisymui“.