2021 m. balandžio 27 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 8 (452)

Mieli skaitytojai,

Atrodo, viskas krypsta į gerąją pusę. Nuo balandžio 19 d. jau galime daug ką nuveikti ir daug kur nueiti. Ar turėsime COVID „pasus“ – dar neaišku. Kol vieni pramogauja lauko kavinėse, kiti perka nekilnojamąjį turtą. Kaip sakant – kiekvienam savo.

Finansinės 2020 m. ataskaitos jau guli ant daugelio akcininkų stalo, liks tik techninis darbas – pateikti viską Registrų centrui. Pelno mokesčio ir susijusių deklaracijų pateikimas dar toli, bet jau kitą pirmadienį turime pateikti GPM311 ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį. Iki šių metų gegužės 15 d. kai kurioms įmonėms gali tekti pateikti paramos ataskaitą FR0477, o iki kitų metų tos pačios datos (priklausomai nuo paramos srautų) – ir PRC913 formą. Beveik 1 300 įmonių pateko į VDI sugeneruotus sąrašus, pagal kuriuos bus vykdoma jų tikrinimosi dėl užkrečiamųjų ligų kontrolė: iki 2021-05-14 per EPDS (www.vdi.lt reikia pasirinkti „E.paslaugos“) įmonių atsakingi asmenys turės pateikti teminę ataskaitą apie darbdavio tinkamus tikrinimo (saugos) veiksmus.

„Jaunieji pensininkai“ jau gana greitai turės apsispręsti dėl dalyvavimo antrosios pakopos pensijų kaupime, o „Sodra“ savo pranešimais ir žinutėmis juos paragins ir paskatins. Įdomu, kad nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradeda veikti nauja transporto priemonių savininkų apskaitos sistema (debetuojame vieną savininką, kredituojame kitą). Joje kiekviena šalyje esanti ir nuosavybės teise Lietuvos gyventojui ar įmonei priklausanti transporto priemonė turės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK), kuris tikriausiai bus reikalingas ne tik registruojant ir parduodant transporto priemonę, bet ir norint sekti draudimo įvykius, remontus ir pan.

Pastarąsias savaites ir vėl buvo gausu teisės aktų, susijusių su subsidijavimu dėl COVID-19 (paraiška KIT718 nesavarankiškos įmonės subsidijoms, labiausiai nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių subsidijavimo sąlygos ir paraiška KIT720), patvirtintas įsakymas, kuriame pateikta mokestinės tvarkos neatitikimų pavyzdžių ir kuris „apsaugo“ mokestines sistemas nuo dvigubo pelno mokesčio mažinimo, Pelno mokesčio deklaracijos PLN204 pildymo taisyklių pakeitimas bus aktualus tik tiems mokesčių mokėtojams, kurie uždirba / patiria vertybinių popierių perleidimo pelno (nuostolių).

Mielos Mamos (buhalterės ir nebuhalterės), ačiū Jums, kad visada mus palaikote, barate, kai reikia, primenate, kai pamirštame, nukreipiate, kai paklystame, nudžiuginate, kai liūdime. Šiltai ir švelniai apkabiname visas Mamas – Jūs visada buvote, esate ir būsite mums pačios geriausios.