2021 m. liepos 13 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 13 (457)

Mieli skaitytojai,

Karšta ir dieną, ir naktį. Jei neatostogaujate, tikimės, kad turite kondicionierių, nes be jo galima dirbti tik giliai rūsy. Ir anot prognozių, bent savaitę mums teks pakentėti, kol orai bent kažkiek pasikeis.

Praūžė Europos futbolo čempionatas. Net jei sportu nelabai domiesi – visada malonu pažiūrėti, kaip žaidžia profesionalai (tai beveik tas pats, kaip geras buhalteris tvarko apskaitą). Neužilgo tikriausiai galėsime stebėti ir Olimpines žaidynes Tokijuje.

Po pastarųjų įvykių atrodo,  kad Lietuva yra be sienų ir pabėgėliai į ją plūsta iš kur nori ir kaip nori. Kaip sakoma, atsirado problema ten, kur niekas nelaukė.

Kaip jau ne vieną kartą buvo minėta nuo 2021 m. liepos 1 d. importo PVM yra apmokestinamos beveik visos prekės įvežamos iš trečiųjų šalių. Šį PVM įstatymo pakeitimą lydi keli susiję įsakymai, kur aiškinamos administracinės procedūros, iMDAS naudojimas ir kitos taisyklės. Įvestas naujas specialias PVM apmokestinimo schemas lydi ir papildoma administracinė našta – teikimų apskaitos registrai, kuriuos reikės pateikti per 20 dienų VMI pareikalavus. Maitinimo įstaigos jau tikriausiai džiaugiasi nuo liepos 1 d. taikomu 9 proc. PVM tarifu – neaišku ar pokytį pajaus vartotojai (dar 1,5 metų sumažintas PVM tarifas tai pat bus taikomas ir įvairių rūšių meno ir kultūros renginių lankymui bei atlikėjų teikiamoms atlikimo paslaugoms).

Jei visi Jūsų einamieji darbą atlikti – efektyviai išnaudokite laisvesnį laiką apsilankydami Profesionalaus įvaizdžio formavimo  seminare.