2021 m. gegužės 11 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 9 (453)

Mieli skaitytojai,

Tikriausiai greitai jausimės kaip tikri šnipai, nes turėsime net tris pasus: vieną įprastą ir du galimybių pasus, iš kurių vienas bus „europinis“. Kalbant rimtai, norisi tikėti, kad iš jų bus realios naudos: nėra labai logiška ir praktiška vakcinuotus ir persirgusius asmenis sulyginti su testuotais asmenimis (užsikrėsti galima kad ir per 5 minutes po testo atlikimo).

Standartiškai gegužės mėn. buhalteriams baigiasi ankstesni metai (vėliau net nei prasideda kinų metai). Deklaraciją PLN204 jau tikriausiai esate parengę (jei ne, tai bent pelno mokestis Excel faile yra tiksliai apskaičiuotas), taip pat nepamirškite ataskaitos FR0438, kur informacija apie „akcininkus“ ir Jūsų valdomas įmones paprastai nesikeičia, ir pasitikrinkite, ar šiais metais nereikia užpildyti sandorių su asocijuotais asmenimis ataskaitos FR0528 – ir po viso šito jau tikrai galima bus švęsti metų „uždarymą“. Primename, kad „dega“ paramos teikimo / gavimo / panaudojimo ataskaitų FR0477/FR0478 pateikimo terminai, be to, jei esate VDI sąraše, paskubėkite iki šio penktadienio per EPDS pateikti teminę ataskaitą

Teisės aktų pakeitimai vyksta savo eiga: SDK kodas yra įteisintas, jau naudojamas ir būtinas visiems transporto priemonių savininkams (įskaitant įmones); pagal Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimą transporto priemonė gali būti pripažinta atlieka vien dėl to, kad jos eksploatavimas fiziškai negalimas (čia turi susirūpinti tiek gyventojai, palikę automobilius rūdyti kiemuose, tiek ir maži servisai, aplink kuriuos visada yra „potencialių atliekų“ objektų; toliau „tobulinami“ ir pratęsiami mokesčių mokėtojų įtraukimo į sąrašus, delspinigių neskaičiavimo, mokestinių paskolų sutarčių ir kiti terminai; tobulinami ir tikslinami juridinių ir fizinių asmenų vertinimo kaip tikrai nukentėjusių nuo pandemijos kriterijai.

Gerbiami Kolegos! Sveikiname Jus su artėjančia Buhalterių diena, kuri tradiciškai bus jau šį penktadienį. Linkime subalansuotos sveikatos, būsimų laikotarpių laimės, sukaupto džiaugsmo ir nediskontuotų norų išsipildymo. Švęskite Buhalterių dieną 2021 m. gegužės 14 d. elektroniniame spektaklyje „Išvarymas į skaitmeninį rojų“ kartu su A. Bružu, R. Liubertu, D. Balčiūne, A. Kapitanovu ir J. Navikiene.