2021 m. gegužės 25 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 10 (454)

Mieli skaitytojai,

Vasara jau ne už kalnų. Pavasario pabaiga nelepina šiluma, o lietaus per paskutines savaites tikrai buvo gerokai per daug. Visgi su optimizmu laukiame gerų orų ir vasariškos šilumos.

Jau galite gauti savo galimybių pasą. Aišku, gali būti, kad Jūsų galimybės gerokai didesnės, bet jas riboja teisinė sistema. Galbūt tai bus tik brangus žaisliukas, o gal jis realiai pasitarnaus saugiam verslo atsigavimui ir gyventojų veiklos įvairovei.

Registrų centras jau su nekantrumu laukia įmonių finansinių ataskaitų už 2020 metus. Reikia nepamiršti, kad nors „formaliai“ finansinių ataskaitų pateikimo galutiniu terminu įvardijama gegužės mėn. pabaiga, tai ne visai tikslu. Taip, vėliausias galutinis terminas yra gegužės mėn. pabaiga, kai pagal teisės aktus finansinės ataskaitos įmonės valdymo organų patvirtinamos per 4 mėnesius (t. y. iki balandžio 30 d., tačiau dažnai pats patvirtinimas ir yra konkrečiai balandžio 30 dieną), tai metinės finansinės ataskaitos Registrų centrui turi būti pateiktos per 30 dienų nuo patvirtinimo momento. Taigi jei Jūsų finansinės ataskaitos buvo patvirtintos 2021 m. balandžio 20 d., tai iki gegužės 20 d. Jūs turėjote jas pateikti Registrų centrui.

Planuojama mokėti didesnes ligos išmokas, jei koronavirusu bus užsikrėsta darbe (tik kaip nustatyti, ar užsikrėtėme darbe, ar šalia esančioje parduotuvėje?), viešumon keliami įvairūs pasiūlymai dėl MMA ir NPD didinimo, GPM susigrąžinimo dėl elektros prietaisų remonto. Tikimės, kad šios diskusijos pavirs į naudingus teisės aktų pakeitimus. 

Naujausiuose teisės aktų pakeitimuose nustatyta VDI teikiamų pranešimų apie prastovas tikslinimo tvarka; dideles įmones gali sudominti stambių projektų pelno mokesčio lengvata, kurios taikymui patvirtinti poįstatyminiai teisės aktai; pakeistos PLAIS sistemos (su ja anksčiau teko susidurti įmonėms, vėluojančioms sumokėti mokesčius) nuostatos, tačiau jos įsigalios tik nuo 2022 m. liepos mėnesio; atnaujintos subsidijų paraiškų formos KIT718 ir KIT720 ir jų pildymo tvarkos; toliau tikslinami „lengvatiniai“ mokesčių ir delspinigių mokėjimo bei mokestinės paskolos sutarčių vykdymo terminai.

Kai lietinga ir niūru, ypač palanku įsitraukti į nuotolinių mokymų procesą ir dalyvauti Jurgitos Navikienės seminaruose „Darbo užmokestis 2021 m.: naujovės ir netipiniai skaičiavimo atvejai“ ir „Nekilnojamojo turto apmokestinimas ir sandorių reguliavimas“.