2021 m. kovo 23 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 6 (450)

Mieli skaitytojai,

Norisi tikėti, kad pagaliau ateis tikras pavasaris, nes kol kas žiemiški orai vis pasipuikuodami grįžta. Visur turi būti tvarka – žiema turi būti žiemą, pavasaris – pavasarį, kad mums nesusisuktų galva. Šiltėjantys orai, laiko persukimas ir Mėnulio fazės neabejotinai daro mums įtaką.

Norime iš anksto pasveikinti visus su artėjančiomis šv. Velykomis ir palinkėti vidinio atgimimo, žydinčios šypsenos, pavasarinės šilumos širdyje, optimizmo mintyse ir neblėstančios geros nuotaikos. 

Gyventojai aktyviai deklaruoja savo pajamas, o VMI skelbia įvairias pagalbines priemones ir paaiškinimus, kad visas procesas vyktų dar sklandžiau. Jei deklaruojate pajamas, nepraleiskite progos užpildydami ataskaitą FR0512 skirti paramą pelno nesiekiančioms organizacijoms – joms dabartiniu metu tai labai svarbu. „Sodra“ ruošiasi viešai skelbti darbo užmokesčio vidurkius pagal lytį – tikėtina, kad pirmą tokią informaciją pamatysime jau gegužės mėnesį.

Esminių pakeitimų teisės aktų sąrašuose nėra, tačiau turime naują Prašymo grąžinti (įskaityti) permoką (skirtumą) ar nepagrįstai išieškotas sumas FR0781 formą ir jos pildymo tvarką; kažkam jau dabar gali būti aktualus naujas Mokesčio už aplinkos teršimą ir nuslėptą taršą apskaičiavimo už 2021 ir vėlesnius metus tvarkos aprašas ir išskirtinai gausūs nutarimo, reguliuojančio karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimą, pakeitimai. Jei praeitais metais teko pirkti prekių ir paslaugų Didžiojoje Britanijoje, už kurias susimokėjote PVM, reikia nepamiršti prašymų (per ERPIS) susigrąžinti PVM pateikti iki kovo 31 d.

Kai kam dabar audito metas, kai kas jau turi patvirtintas finansines ataskaitas, bet visada naudinga apsilankyti ypač svarbiuose seminaruose: J. Navikienės „Pats sau auditorius – finansinių ataskaitų ruošimas ir jų gerinimas“ ar A. Kapitanovo „2020 m. finansinė atskaitomybė ir mokesčių pakeitimai 2021 m.“.