2021 m. kovo 9 d. IBA NAUJIENLAIŠKIS Nr. 5 (449)

Mieli skaitytojai,

Orai, kaip ir pats gyvenimas, banguoja, bet jau netrukus sulauksime tikro pavasario ir pajusime realius pokyčius. Koronaviruso situacija gana stabili, tačiau, ekspertų manymu, vis dar „per bloga“, kad būtų galima leisti visiems dirbti. 

Nors ir kiek pavėluotai, sveikiname visas moteris su praėjusia Tarptautine moters diena ir linkime stiprios sveikatos, malonių siurprizų ir pozityvumo.

Kai tik paaiškėjo, kad galima deklaruoti pajamas, t. y. formuoti GPM311 deklaraciją, kurią mes pirmą kartą išbandėme pernai, visi puolė jungtis prie VMI. Pirmomis dienomis EDS veikimas buvo tikrai problemiškas, sistema lūžo ir strigo. Dabar jau viskas veikia geriau, bet nenustebkite, jei reikės keletą kartų paspausti nuorodas, kol pagaliau normaliai pradės veikti deklaracijos pildymo sistema. Ir vėl per visus įmanomus šaltinius primenama, kad LDU formą reikės teikti dėl visų Lietuvoje įdarbinamų užsieniečių. Jei Jūsų įmonė nukentėjo nuo koronaviruso, galbūt nukentėjusios nesavarankiškos įmonės subsidijos paraiškos KIT718 formos pildymas yra kaip tik Jums. 

Iš „standartinių“ metinių darbų reikia nepamiršti iki kovo 15 d. užpildyti ir pateikti avansinio pelno mokesčio deklaracijos FR0430 (iki tos pačios dienos reikia sumokėti mokestį už 1 ketv.). Jei avansinį pelno mokestį Jūs paprastai mokėjote pagal praėjusių metų veiklos rezultatus, gerai įvertinkite, ar toks pasirinkimas tinka ir 2021 metais, kai mokesčio „bazė“ pirmiems 6 mėnesiams yra 2019 metų pelno mokestis. Jei Jūsų įmonės situacija pasikeitė drastiškai, verta pagalvoti apie avansinio pelno mokesčio skaičiavimo būdo pakeitimą ir taip sumažinti mokestinę naštą. 

Gyvenimas nestovi vietoje, pokyčių nuolat atsiranda ir mūsų profesinėje srityje, o geriau susiorientuoti mums padės seminarai: J. Navikienės „Elektroninė prekyba 2021 m.: vykdymo galimybės, mokesčiai ir apskaita“ ar A. Kapitanovo „2020 m. finansinė atskaitomybė ir mokesčių pakeitimai 2021 m.“