Nustatytas atvykimo į pirmąjį Sąjungos muitinės teritorijos uostą (oro uostą) laikas

2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo Muitinės departamento generalinio direktoriaus 2016 m. gruodžio 23 d. įsakymas Nr. 1B-1069 „Dėl įvežimo bendrosios deklaracijos pateikimo terminų skaičiavimo“, kuriuo nustatoma, koks laikas laikomas atvykimo į pirmąjį Sąjungos muitų teritorijos uostą (oro uostą) laiku ir prekių atvežimo į vietą laiku.

  • Laivo atvykimo į pirmąjį įvežimo į Sąjungos muitų teritoriją uostą laiku laikomas:
  1. įvežamas prekes plukdančio laivo įplaukimo į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją laikas, užfiksuotas Krovinių ir prekių informacinėje sistemoje (KIPIS);
  2. įvežamas prekes plukdančio laivo atplaukimo į Būtingės naftos terminalą laikas, užfiksuotas Nacionalinėje laivų eismo stebėsenos informacinėje sistemoje (NLESIS), arba faktinis laivo atplaukimo laikas, apie kurį laivo agentas informuoja muitinės postą;
  • Orlaivio atvykimo į pirmąjį Sąjungos muitų teritorijoje esantį oro uostą laiku laikomas įvežamas prekes skraidinančio orlaivio nusileidimo oro uoste laikas.
  • Geležinkelių transportu vežamų prekių atvežimo į vietą laiku laikomas įvežamas prekes vežančio traukinio atvykimo į Kenos, Kybartų, Pagėgių arba, jeigu prekės įvežamos į Lietuvos Respublikos teritoriją per Stasylų pasienio kontrolės punktą, – į Vaidotų geležinkelio stotį laikas. Įvežimo bendroji deklaracija šiuo atveju turi būti pateikta likus ne mažiau kaip valandai iki prekių atvežimo į minėtas geležinkelių stotis.
  • Kelių transportu vežamų prekių atvežimo į vietą laiku laikomas įvežamas prekes vežančios kelių transporto priemonės atvykimo į muitinės posto, veikiančio pasienio kontrolės punkte, per kurį prekės įvežamos į Lietuvos Respublikos teritoriją, muitinio tikrinimo vietą, laikas, užfiksuotas Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemoje (MDAS) arba Nacionalinėje tranzito kontrolės sistemoje.