Padidintos baudos už nesąžiningą komercinę veiklą

Įsigaliojo Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pataisos, numatančios maksimalius baudų už nesąžiningą komercinę veiklą dydžius. Kaip turi būti apskaičiuojami tie dydžiai, yra nustatoma Teisingumo ministerijos parengtoje tvarkoje.

Pagal naują įstatymą už nesąžiningą komercinę veiklą Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gali skiri baudą iki 3 proc. įmonės metinių pajamų praėjusiais finansiniais metais, bet ne didesnę negu 100 tūkst. eurų. Jei toks pažeidimas būtų padarytas pakartotinai per vienus metus, tuomet grėstų bauda iki 6 proc. įmonės metinių pajamų, bet ne didesnė negu 200 tūkst. eurų. Anksčiau maksimali bauda už šį pažeidimą siekė 8 688 eurus.

Praėjusiais metais VVTAT skyrė 23 baudas už nesąžiningą komercinę veiklą. Dažniausiai jos skiriamos už klaidinančią komercinę veiklą ar agresyvią komercinę reklamą. Pavyzdžiui, baudos buvo skirtos įmonei, prekiavusiai patalyne, neva, turinčią gydomųjų savybių, kelionių agentūrai, įtikinėjusiai klientus pirkti kelionę, nes tokia siūloma kaina galios labai trumpai, ir kt.