Valstybė teiks daugiau garantijų verslui

INVEGA – Vyriausybės įsteigta ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos valdoma finansų įstaiga, įgyvendinanti ir administruojanti verslo finansavimo priemones.

Norint palengvinti verslo prieigą prie finansavimo šaltinių, plečiamas INVEGA paslaugų spektras. INVEGA galės teikti garantijas už naudotos įrangos (įrenginių) įsigijimą, už paslaugų eksporto sandorius ir  už obligacijų įsigijimą.

Versli Lietuva pranešime skelbiama, jog atsižvelgiant į nuo lapkričio 1 dienos  įsigaliosiančią naują Valstybės skolos įstatymo redakciją, kuria išplečiamas valstybės garantuojamų garantijų institucijų teikiamų garantijų spektras, Vyriausybė trečiadienį pakoregavo nutarimą dėl INVEGOS  veiklos. INVEGA valstybės garantijas galės teikti ne tik už naujus, bet ir naudotus ilgalaikės nuomos būdu įsigytus įrenginius, o eksporto kredito garantijas – ne tik už lietuviškos kilmės prekių, bet ir paslaugų eksporto sandorius.

Sprendimas priimtas atsižvelgiant į verslo interesus, tam, kad būtų lengviau gauti lėšų investiciniam kapitalui ir įmonės turėtų alternatyvą bankiniam finansavimui.